Давайте порозважаємо – чи можна віднести Енді Воргола до української культури? Для цього нам треба з ним ближче познайомитись. Тож давайте знайомитись (і є з чим) – митець залишив по собі величезний творчий спадок. Як підрахували дослідники, Енді створив 10 тисяч робіт у різних видах мистецтв. Найдорожчою авторською роботою поки що вважалася шовкографія на полотні “Вісім Елвісів” (“Eight Elvises”; 1963; 200 см х 370 см), яку восени 2008 р. за $108 млн. придбав приватний колекціонер.
читатиВидатний живописець-модерніст, графік, майстер кераміки, поет, прозаїк, драматург, казкар, мистецтвознавець, літературний критик, педагог (сам же митець називав себе художником-літератором) Михайло Жук – “мистецька зірка” перших десятиліть ХХ століття, жива легенда національної художньої культури того часу – повністю зник з “мистецьких радарів”.
читатиПро нього скажуть: те, що Шевченко зробив для України в літературі, Васильківський зробив у живописі. Він став одним із провідних пейзажистів Європи. Його називали “сонячним художником”, бо в його картинах так багато українського сонця. Він став живописцем “українського дзену” – безмежного простору козацьких степів. Але що ми знаємо про цього велетня? – неспівмірно мало.
читати