Концерт-подорож “Ковчег «Україна»: Х століть української музики” – унікальний концерт, що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва і новітні технології. Представляємо головних учасників концерту.
Кам'яна баба. Скіфська баба. Стара поліська русалка. Лесина мавка, що дожила до наших днів, вийшла з міфічного пралісу і опинилась тут у ХХІ – на нашому космодромі. Які безцінні дари ми можемо отримати від неї в дарунок, і що передати далі – майбутнім поколінням?
Хранителька ритуального співу Полісся. Одна із останніх його живих носіїв. Пісні у її виконанні включені до аудіоколекції ЮНЕСКО. Вона – вісь концерту, головний його звук і базова вібрація. Розпочинає концерт космогонічною колядкою, ніби народжуючи весь Всесвіт. Її голос – чиста магія. Вона видобуває цей легендарний "білий звук", схожий на звучання тібетської чаші. Він зароджується десь у глибинах живота, природній і земний, як поскрипування старого дуба чи завивання вовчиці, але водночас сакральний, як молитва, що може зцілювати і проганяти злих духів.
Баба Даня вчить нічого не боїться – ані смерті, ані важкої роботи, ані виступати – навіть перед президентами. Вчить співати, не розспівуючись, на повні груди, і жити, як співати. У концерті "Ковчег Україна" Домініка Чекун виконає ритуальні пісні – космогонічну колядку, кустову і колискову.
Їхня музика – це 4D ефект повного занурення в історію України – епоху українського бароко, козацьких походів, визвольних змагань. І ось ви вже на прийомі в палаці князя Розумовського або ж в резиденції гетьмана Мазепи, чи на духовному бенкеті з Сковородою, або ж на революційних барикадах УНР.
І коли вам вчергове скажуть, що Україна – це селянська нація, просто покажіть їм вишивку козацької старшини, завезіть до Батурина чи у Києво-Могилянку і обов'язково увімкніть запис "Хореї Козацької". Адже Тарас Компаніченко і "Хорея" – це сама Україна у її найкращому прояві: пасіонарна, волелюбна, нескорена, втім безмежно лірична і шляхетна.
Музичний колектив стародавньої музики з Києва, виконує музику Руси-України різних епох — ренесансу, бароко, класицизму, романтизму. Заснований у 2005 році в Києві. Ідея створення належить Тарасові Компаніченку – лідерові гурту, заслуженому артистові України, кобзарю, лірнику, мистецтвознавцю. «Хорея Козацька» виконує пісні, знайдені у архівах, рукописних та друкованих збірниках. У концерті "Ковчег Україна" виконає різдвяний кант епохи бароко на слова Григорія Сковороди, бенкетний кант XVIII ст., козацьку історичну думу.
Три акторки театру Леся Курбаса, які вирішили разом творити Музику – Наталя Рибка-Пархоменко, Марія Онещак, Мирослава Рачинська. Вони ніби зіткані з самих пісень (фотодокази додаються).
Вважають давні пісні своїми вчителями, а їх виконавців – такими, що перебують у глибшому контакті з власним тілом, природою і стихіями, аніж сучасні жителі мегаполісів. А тому переконані – пісня здатна навчити краще відчувати самого себе і світ докола. Творять на перетині театру, перфомансу і музики. Кожен їхній виступ – містерія для посвячених. Виступають у Львові, Києві, гастролюють Німеччиною, Францією, Америкою.
У концерті "Ковчег Україна" Курбаси презентуватимуть ритуальні пісні річного циклу – купальські, русальні, весільні, а також академічний твір Золтана Алмаші за мотивами купальских пісень.
Співачка, актриса, режисерка, дослідниця української пісні. Вільно існує як на території народної музики, так і в джазі. Отримала ініціацію від першоджерела – навчалася співу в автентичних виконавців – гурту "Древо" (Полтавщина), Домініки Чекун з Полісся та ін.
Володарка унікального голосу. Творить нові художні форми на перетині театру, музики і літератури. Співпрацює з відомими музикантами і письменниками. Учасниця "Голосу країни". Викладачка пісні – проводить особливі співочі майстеркласи, під час яких допомагає учасникам віднайти свій справжній первісний звук. Жінка-вогняна земля, яка одночасно є авторкою ідеї, режисеркою, актрисою, співачкою і продюсером своїх фантастичних проєктів. Останній із них – Молода опера "Ukraine - Terra Incognita", що був створений за підтримки Українського культурного фонду У концерті "Ковчег "Україна" виконає різдвяний ірмос, джазову імпровізацію на тему "Ой, ходить сон" і пісню-реквієм "Пливе кача" разом із оркестром і хором “Дударик”.
Унікальний проєкт національного масштабу, що зібрав найталановитіших молодих музикантів з цілої України – Сєвєродонецька, Чернівців, Одеси, Тернополя, Харкова, Івано-Франківська, Дніпра, Білої Церкви, Києва. Талановиті юнаки і юнки віддано служать Великій Музиці – до мозолів на пальцях і підборіддях. Це робить їх трішки небожителями – вони вміють викресати божественну музику з різних предметів дивної форми, чути себе і всі сімдесят інструментів одночасно (а це вже абсолютно духовне вміння). У концерті Ковчег "Україна" оживлятимуть для вас музику Лятошинського, Барвінського, Лисенка, Станковича.
А керуватиме цим процесом зірка світової класичної сцени, засновниця оркестру і його головна диригентка ОКСАНА ЛИНІВ. Це за порухом її диригентської палички у залі сходить Тиша і народжується Музика (можливо, у неї просто чарівна паличка?). Одна із найкращих і найперспективніших диригентів сучасності, перша жінка-диригент у 145-річній історії найпрестижнішого Вагнерівського фестивалю в Байройті, яка цього року тріумфально відкрила його постановкою опери "Летючий голандець".
Один із символів Львова. Музична квінтесенція "львівського духу" свободи і поваги до свого – своєї землі, своєї культури. Вони одні із тих небагатьох, хто тримав українське небо у часи радянської окупації. Лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка. Капела заснована 17 жовтня 1971 року Миколою Кацалом, а тепер естафету перейняв його син Дмитро Кацал.
Перша репетиція відбулась 17 жовтня 1971 року в обласній філармонії. А вже у листопаді того ж року відбувся перший виступ "Дударика" з Львівський симфонічним оркестром. З перших років свого існування хор відразу завоював велику популярність, неодноразово ставав фіналістом всесоюзних фестивалів і конкурсів, активно гастролював. У репертуарі капели - концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів - Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця, Stabat Mater Перґолєзі, Carmina Burana Орфа, Requiem Моцарта. У концерті Ковчег "Україна" "Дударик" заспіває музику Бортняньского, Веделя, колядки, ірмоси, козацькі думи.
Унікальний колектив із багатолітньою історією. Заснований у 50-тих рр. ХХ століття. Художній керівник і диригент — Юлія Пучко-Колесник. За останнє десятиліття хор виступав на престижних офіційних заходах: відкритті асамблеї ЮНЕСКО (Париж, 2016), Святій Службі Божій у Соборі св. Петра (Ватикан, 2017), у посольствах різних країн. Хор здобув найвищі нагороди на багатьох міжнародних хорових конкурсах, а у лютому 2017 року взяв три гран-прі на міжнародному конкурсі «Grand Prix of Nations 2017» (Берлін, Німеччина) і приніс Україні друге місце у Світовому рейтингу хорів і перше місце у світі в категорії «Духовна музика».
Українська співачка, хормейстр, Заслужена артиска України, кандидат мистецтвознавства. Учасниця концертів у зоні АТО на Сході України. Володарка багатьох гран-прі всеукраїнських і міжнародних конкурсів.
Український оперний співак, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Засновник та керівник гурту тенорів “LeonVoci”, який виступає з гастролями у Європі та Україні.