Народні весільні ладканки з Поділля і Полтавщини. Ладкання – давній магічний весільний звичай родом з язичницьких часів. Слово походить від імен дохристиянських покровителів родини Лада і Лади – богів кохання і весни. Самі ж ладкальниці – як античний хор – є надзвичайно важливими учасницями весілля: вони коментують, провадять, керують усіма етапами обрядового дійства.
more detailsКамерна кантата «П’ять весільних ладкань з Покуття» – твір, у якому композитор Олександр Козаренко звертається до весільної обрядовості. Написана для солістки (народного голосу) і камерного ансамблю.
more detailsПам'яті великого Маестро. Класик української музики, Герой України, лавреат Шевченківської премії, автор симфонічної і камерної музики, звукових доріжок до понад 40 фільмів, зокрема, і «Тіней забутих предків» Параджанова Мирослав Скорик у концерті Ковчег "Україна".
more detailsКантата “Пори року” (слова народні) була написана Лесею Дичко у 1973 році і стала хрестоматійним твором української музики. Парадоксально, але вперше цілісно твір був виконаний лише 30 років після його написання. Сталося це у дрогобицькому Соборі Святої Трійці у 2004 році.
more detailsОднією з симфонічних перлин нашої концертної програми стала "Колискова" Леоніда Грабовського – третя з циклу «Чотири українські народні пісні» для хору та симфонічного оркестру. Це була дипломна робота випускника Київської консерваторії (1959) з присвятою своєму першому вчителю – Левкові Ревуцькому.
more details
Ця колискова була спеціально створена для фольк-опери "Цвіт папороті" – Євген Станкович понад рік працював з фольклорними першоджерелами, переслухав тисячі пісень і нарешті знайшов – ту саму колискову.
more details