22 серпня о 21:30 на Михайлівській площі в центрі Києва відбудеться унікальна музична подія – концерт-подорож “КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики”, що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва і новітні технології.
Захід приурочений до 30-річчя Незалежності України, організований Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з культурною платформою “Ковчег “Україна”. До ініціативи доєдналась творча команда телеканалу 1+1.
Цей концерт-колаж має перезавантажити наші «музичні архіви» і зробити їх цікавими сучасному слухачеві, а також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України. Концерт стане музичною візитівкою і має всі шанси повторити подвиг хору Кошиця – здійснити тріумфальне турне і закохати світ в українську музику. Телеверсію концерту покажуть на телеканалі 1+1.
Концерт є спільною ініціативою Міністерства культури та інформаційної політики і культурної платформи Ковчег “Україна”. До ініціативи доєдналась творча команда телеканалу 1+1.
медіа-кіт для преси тут
У музичну команду “Ковчегу” входять відомі українські гурти і солісти – ДАХАБРАХА, ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА, KURBASY, Уляна Горбачевська, а також Молодіжний симфонічний оркестр України YsOU, Національна чоловіча капела "Дударик", Київський дівочий хор ім. Лисенка, оперні солісти – сопрано Оксана Нікітюк і тенор Назар Тацишин. Особливий гість концерту – 85-річна співачка Домініка Чекун – хранителька традиції ритуального співу Полісся.
Спеціально до цієї події Сергій Жадан та гурт ДахаБраха написали пісню – легенду про Ноя на український лад. Пісня "Птах" набрала понад 300 тис переглядів на Youtube каналі проєкту, стала його гімном і тепер має всі шанси стати альтернативним гімном України.
До проєкту долучилась команда телеканалу 1+1 – креативний продюсер Big Entertainment Shows Володимир Завадюк, виконавчий директор Богдан Шевченко, режисерське тріо TRI Directions у складі Наталі Ровенської, Наталі Лисенкової і Марії Григоращенко. Саме вони виведуть наш "корабель" на космічну орбіту – рівень режисерського задуму, сцени, мультимедії, спецефектів, телетрансляції відповідатиме найкращим світовим стандартам.
архаїчні колядки і давні духовні наспіви, музика українського бароко і авангард ХХ ст., твори класиків і сучасних українських композиторів, зокрема:
Проєкт має велику просвітницьку мету – познайомити широке коло слухачів з шедеврами як музичної, так і візуальної спадщини України. Це буде справжній мистецький Ковчег, куди автори проєкту завантажать увесь культурний капітал країни.
Музичну програму буде супроводжувати мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічні проекціії, AR-ефекти доповненої реальності, коли зображення виходить за межі екрану. Відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України – гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ ст., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіка Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.
Суперсучасна сцена з підйомними механізмами нагадуватиме обриси корабля-ковчега. Екран у формі кола – це наше вітрило, сонце, що сходить, або ж портал між минулим і майбутнім України. Коло – одна з найдавніших і найсакральніших геометричних фігур, символ Сонця, нескінченності і циклічності усього живого, але водночас і циферблат годинника, ілюмінатор космічного корабля, українська чепрага або дукач.
Концерт розпочне урочисті святкування з нагоди Дня Незалежності і відбудеться на Софіївській площі м. Києва. Телеканал 1+1 забезпечить національну трансляцію і створення телеверсії концерту.
«Тисяча років – дуже мало в масштабі людства. І надзвичайно багато в контексті мистецтва і музики. Фестиваль “Ковчег “Україна” зібрав найкращі традиції української музики за останні десять століть і до сучасності. Нові мелодії, нові рішення у звучанні, нові імена, які гармонійно перепрочитають улюблену всіма класику. Це дійсно подія, де можна почути минуле і майбутнє. Бо українська музика – частина культурної самобутності нашої держави» – стверджує Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
«Надзвичайно важливим є те, що ми розпочинаємо серію мистецьких подій до 30-річчя незалежності нашої країни саме з такого масштабного історичного екскурсу в наші мистецькі скарби. В одному концерті буде зібрано те, що робить нас спільнотою – унікальний мистецький ДНК-код українців; те, що вирізняє і об’єднує нас» - зазначає Галина Григоренко, голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.
«Цей проєкт народився з болю, страху і великої любові. Страху за те, що ми втрачаємо себе, втрачаємо свій унікальний мікрокосмос. Для мене “Ковчег «Україна" – це інстинкт самозбереження. І те вічне давньогрецьке «пізнати себе» з храму Аполлона в Дельфах. Ми досі не знаємо себе справжніх – і тому себе не любимо. Бо ж як можна любити те, чого не знаєш…
Тож ми хочемо, щоб українці перевідкрили для себе власну країну – а це як заглянути у стару скриню зі скарбами. Щоб заглянули всередину себе самих, розглянули там все уважно – і закохались...у самих себе», – Ярина Винницька, ініціаторка і креативний продюсер проєкту.
«Ціле своє свідоме життя я думала, як бракує нам, щоб мистецтво стало нашим брендом, який буде промовляти поза нами в світі. І ось з цією метою ми створили Ковчег. Вірю у велику роль цього проекту для успіху культурної дипломатії України. Щоб співтворити новий людяний багатокультурний світ, маємо ще стільки дізнатись про себе і лише у такий спосіб гармонійно долучитись до багатоголосся світу», – головна диригентка і співавторка концерту Оксана Линів.
Концерт-подорож Ковчег «Україна» – один із проєктів одноіменної культурної платформи Ковчег “Україна”. Метою платформи є створення знакових культурних продуктів, що поєднують традиційне і новаторське, архаїчне і сучасне, у таких секторах креативних індустрій як книговидання, музика, кіно, виставкова діяльність, освіта.